2023. december 16., szombat

Szárnyak és Pusztulás udvara

 

Sarah J. Maas ~ Szárnyak és pusztulás udvara

 20231216_172936-01.jpg

Fülszöveg:

Könyvmolyképző Kiadó Kft.  | 2018  | magyar nyelvű  | kartonált  |  795 oldal

A festményem hazugság volt.
Még nem álltam készen.

Feyre visszatért a tavasz udvarába, hogy információkat gyűjtsön Tamlin mesterkedéseiről és a Prythian meghódítására törő Hybern királyáról. Veszélyes kettős játékot játszik, és egyetlen apró hiba végzetesen megpecsételheti nemcsak az ő, de az egész világ sorsát.
A háború közeledtével pedig el kell döntenie, hogy kiben bízik meg a lenyűgöző, ámde veszedelmes főurak közül, és a legváratlanabb helyeken muszáj szövetségest találnia.
A Földet vörösre festi a rengeteg kiontott vér, miközben gigászi hadseregek küzdenek valamiért, ami az egész világ pusztulását hozhatja.

A lenyűgöző New York Times és USA Today bestseller sorozat vadonatúj kötete.

#1 helyezett a goodreads.com 2017-es szavazásán, Young Adult Fantasy kategóriában.

Forrás: Libri.hu

 

Elkezdtem: 2023.11.06.

Oldalszám: 762

Előzmények mielőtt olvasni ültem: Három negatív kritika abból kettő youtube, egy molyon.

Mielőtt neki ülnék kiemelem: Azért az a kritika is kicsit máshogy fekszik a szemembe mikor látom teljes egészében az érintett részeket. Van, ami számomra is kicsit erős volt, de összegezve, jómagam sem tudom mit tennék, ha kialakulna egy hasonló helyzet.

 

Készülünk a csatára Hybern hadat üzent, és csak úgy nyerhető meg ha azokat, akiket lehet magunk mellé állítjuk.

Rhys egyenlő partnerként kezeli a feleségét, sokaktól azt olvastam, hogy már elég papucs módjára viselkedik ahhoz képest milyen.

Szóval megírom az eddigieket, most van 2023. 12. 08. Egy hónapja ültem neki, és ahhoz képet, mennyi negatív kritika érte és jómagam sem tudtam mindennap olvasni meglep, hogy falom az oldalakat. Pedig lassan olvasok és ezt a későbbiek folyamán majd ti is fogjátok tapasztalni, hogy lesz olyan könyv, amivel jóval lassabban is fogok haladni.

Még is, ez az regény nekem nem okozott gondot. Néha úgy éreztem lehet felesleges volt pár rész, de azért, hogy jobban bele lássunk kell és kihagyhatatlan.

Nincsenek felesleges részek, ahogy abban sem szenvedünk hiányt, hogy Freye és Rhys között dögivel történnek lepedő akrobatás történések.

Végre Nestából is kapunk egy falatot, ami számomra azért is fontos mert nagyon utáltam, de ahogy kezd előttem kinyílni, tényleg kezdem megszeretni. A többiekről is megtudunk kulcsfontosságú infókat, amitől lassan kezd összeállni ez a világ.

Lehet én vagyok túlontúl elfogult, de nem éreztem Rhys papucsságát.

Iszonyatosan nehéz felépíteni egy világot, ahol ráadásul a király és királynő egyenrangúak. Bevallom eddig nem is olvastam ilyet. Ha más igen, attól szívesen várom a véleményét és élményét milyen is volt ehhez hasonló szituációt olvasni. Én azt mondom, lehet ez a papucs érzet ezért alakul ki mindenkiben, mert a legtöbb fantasy könyvben van a király és a királynő alatta és ő csak akkor kap jócskán szerepet, ha kipotyogtatta az utódot vagy ha meghal a király és a kiskorú miatt neki kell egy ideig uralkodnia.

Talán a leginkább az tehetett rá, egy lapáttal, hogy az írónő nagyon megpróbálta éreztetni, milyen is egy lelki pár kötelék, tényleg a másik feled, akit talán mindenki keres a valóságban. Nem tudom mi tett rá arra az érzetre, hogy Rhys papucs, nekem nem jött le.

Kiemelnék pár fontos részt. 

Youtube videón láttam, mennyire teátrálisan adta elő a véleményező ahogyan Feyre elengedi magát és megmutatja mindenkinek a képességét.

*

Nos, kezdjük.

Tamlin nem beszélt vele túl szépen, sőt, ha Rhys nem fogja be a száját azért durvább dolgok is elhangoznak, amire az én szemeim már csak kerekedtek.

Beron az Ősz ura provokálja Feyre nyugodt hozzáállását (Feyru így ejtsd. olvasd, a korábbiaknál is javítom!)

Noha meg lett beszélve, hogy nem mutatja meg, hogy mind a hét főúr képességét birtokolja, mégis elereszti a képességeit.

Véleményem: Amit itt Tamlin és Beron alakított a tárgyaláson ez a minimum, én tuti tovább mentem volna, de ez én vagyok, Feyre alakja még egész nyugodtan kezelte a dolgot.

Beron kivételével mind a hat főúr kész a szövetségre.

Nagyon részletesen jegyzeteltem 12.12.-től, ezt itt nem lesz olvasható, csak a tömör össze foglalást.

Nagyon tetszett ahogy szépen lassan minden összeáll, bejöttek ismert és nem ismert szereplők is. Volt kinek halála megrendített, és volt kinél elképzeltem volna, hogy bárcsak ő is elbukott volna a csatában.

Néhány tévhit és itt volt muszáj kicsit spoilert dobnom, ha nem olvastad még, akkor bocsi.

Sokan mondták, hogy kár volt Cassiant meg Rhyst feléleszteni.

Na ácsi bácsi, itt, aki meghalt az max Rhys, Cassian noha alaposan elgyepálták, de nem halt meg. És Rhys is nem az üstnek köszönhetően él, hanem a hét főúrnak, (hat plusz Feyre erejének hála, hisz már ő is uralkodó) ugyanúgy ahogy Feyre, hisz ő neki is új életet adtak.

Sokan ellene vannak, hogy miért kellett Rhyst visszahozni.

Mert ez egy Fantasy könyv és ez a minimum, amit tett azok után, hogy legalább megpróbálják visszahozni. Kellett ez a rész, sőt enélkül a rész nélkül olyan üresen ültem volna, mint egy üres kenyér, vaj nélkül.

A rész, ami megtörte azt, ami életem elltet 22 éve alatt amióta olvasok talán sosem volt. Sírtam. Sírtam és potyogtak a könnyeim mikor Cassian elmondta Nestának, hogy sajnálja az időt amiért nem kaptak több lehetőséget.

Újra és újra és újra elolvastam, azt a kis részt. Annyira kellett nekem és a lelkemnek, mint egy egérnek egy kis darab sajt a hónapok után eltelt morzsák után.

 

Részemről: Iszonyatosan sok negatív kritika zuhatag után, sok megjegyzés után, ami főként arról szólt, hogy nem lett erős ez a könyv, büszkén állítom, de az lett.

Mindennel együtt, minden apró részletével, információ morzsáival, ármánykodásával, szerelmi részeivel, amiből kaptam bőven mindenki részéről, nem csak Rhys, Mor és végre azért érezhető Nesta és Cassian vonzódása is.

Imádtam, szerettem, minden egyes nap, vittem lelkesen a könyvtárban, esőben, hóban, fagyban, szélben, szomorúságban. 

Megnyugtatott mikor olyan nap volt és egésznap csak feküdtem és sírtam volna. Menedékemmé vált, én is kaptam egy helyet Velarisban, és a lelkem egy pici része ott is marad.

Örökké hálás leszek a gondolatnak, hogy elkezdtem, a második és a harmadik része mindig velem volt mikor az életem úgy alakult. Mindig is szerettem volna ilyen könyveket, és ez a sorozat végre elért hozzám is.

Nagyon várom, hogy elkezdhessem, végre Cassian és Nesta könyvét, de az ünnepek miatt, és a szünet miatt lehet csak jövőre lesz. Minden esetre, bárhogyan is alakul, én jegyezni fogom mikor kezdtem el és azt is mikor fejeztem be.

Ezt a csodát pedig ma 2023. 12. 16.-án ért véget számomra, otthon fejeztem be, mivel betegek lettünk, idén már nem megyek többet könyvtárba. 

De biztos vagyok, hogy később újra fogom olvasni.

Aki pedig még nem szerezte be a negatív vélemények miatt, azoknak bátran írom, hajrá!

Hátiszákot fel gondolatban, és uccu neki!

Jó olvasást kívánok hozzá! 😉

Római ajánlat

 

Kővágó Sára – Római ajánlat

20231208_152154.jpg

 

Fülszöveg:

Newline Kiadó  | 2022  | magyar nyelvű  | puhatáblás, ragasztókötött  |  317 oldal

Egy utazás, ami felforgatja az életed...

Sophie Williams élete látszatra tökéletes. A magyar származású lány egy neves londoni fordítóirodánál dolgozik, csodás barátai vannak, és úgy érzi, élete révbe ért egyetemi szerelme, David mellett. Főnöke azonban váratlanul új megbízatást ad neki: egy hónapra Rómába kell utaznia, egy műkereskedő tolmácsaként. Sophie először visszautasítja az ajánlatot - képtelen lenne elszakadni barátjától és a megszokott hétköznapoktól. Ám biztonságos világa hirtelen összeomlik, és egyik pillanatról a másikra Rómában találja magát a jóképű, de rideg James Corner oldalán. Kapcsolatuk nehezen indul, a férfi zárkózott és mogorva, míg Sophie nyitott és kíváncsi. Az együtt töltött időnek köszönhetően azonban mindketten ráébrednek, félreismerték a másikat.

Egy történet csalódásról, szerelemről és a második esélyről...

Kővágó Sára első regénye kalandokban és érzelmekben gazdag történet, önmagunk és múltunk elfogadásáról, valamint a szerelemről, ami a legnagyobb félelmeinket is segít leküzdeni.
Forrás: Libri.hu

     Nem tudom miért volt bennem mindig az, hogy A Római ajánlat mikor sima a nélkül van. Ez örök kérdés marad számomra. Viszont erre a könyvre is jellemző a másodjára neki futok és az jön be.

Elsőként azért hagytam abba mert engem elriasztott kicsit az eleje, David viselkedése és Sophie hozzá állása az egészhez.

Majd másodjára átvergődtem magam, kicsit féltem, hogy szerelmi háromszög lesz belőle, főleg mivel David feltűnt olykor, de James alakját az elejétől fogva imádtam.

Aggódtam a vége felé, hogy ebből nem lesz semmi, majd megnyugodtam. Nem tudom miért hagytam abba elsőként, de másodjára beszippantott. Talán az Olaszország iránt érzett szerelmem miatt is vittem végig az egészet és nem bántam meg.

Teljesen megvagyok elégedve a történettel, végül megszerettem Sophie alakját is, azt ahogy végül döntött és jól döntött.

Most mondanám azt, hogy szívem szerint ez lett volna az első könyv amit jelölgetni szerettem volna, de annyira féltem, hogy kizökkentene, hogy végül nem jelölgettem, csak hagytam, hadd vigyen.  

Talán egyetlen egy bajom van vele, hogy az együttlétekből keveset kaptam, inger szegénynek éreztem, pedig nagyon jó lenne, ha bátrabb lett volna az írónő és jobban leírja az érintett részeket nem pedig virágnyelvbe csomagolja, de végül elfogadtam.

Nem kell mindenkinek a vad szenvedélyről írnia, és ez a könyv úgy volt jó ahogy volt.

Nagyon sokáig nem kaptam sehol, mindenhol várólistás voltam, míg egyszer csak sikerült beszereznem. De márt értem miért veszik ennyire, miért nem kaptam sehol és miért lettem mindenhol várólistán.

Úgy érzem mindenki életébe kell egy James, aki összekanalaz és végül megtanít arra, hogyan szeressük önmagunkat.

 A kép direkt olyan amilyen, nem akartam semmivel díszíteni, mert önmagában egyszerűen letisztult és gyönyörű. Illik hozzá, mind a női alak, mind a színválasztás és betű.

Imádom, oly annyira, hogy ha lehetne kitenném képnek is. Ritkán találok olyan könyvet, ami nem csak belül fantasztikus, kívül is.

De ez a könyv mindkettőt eltalálta.

Többször is eltudja magát olvastatni, a könyvespolcon kell lennie minden könyvmolynak, akinek nincs még meg.

A Sötétség érintése

 

Scarlett St. Clair ~ A Sötétség érintése

20231208_152110.jpg

Fülszöveg:

Könyvmolyképző Kiadó Kft.  | 2023  | magyar nyelvű  | puhatáblás, ragasztókötött  |  394 oldal

Mi vár rád, ha a Holtak Istene
visszaadja az életedet?

Persephone csak névleg a Tavasz Istennője. Az igazság az,
hogy a virágok kislánykora óta elhalnak az érintése alatt.
Új-Athénba költözése után abban reménykedik, hogy feltűnés nélkül
vegyülhet el az emberek között, halandó újságírónak álcázva magát.

Hades, a Halál Istene egy szerencsejáték-birodalmat épített fel
a halandó világban, a szóbeszéd szerint pedig a leglehetetlenebb
fogadásokat kedveli a legjobban.

Miután véletlenül összetalálkozik Hadesszal, Persephone rádöbben,
hogy alkut kötött a Halál Istenével. Az alku feltételeit pedig
képtelenség teljesítenie: életet kell teremtenie az Alvilágban,
különben elveszíti a szabadságát.

Az alku azonban nem csak arra világít rá, hogy Persephone egy bukott istennő.
Miközben ugyanis igyekszik elhinteni szabadságának magvait,
egyre jobban beleszeret a Halál Istenébe - ez pedig tilos.

Hades és Persephone történetének modern és kreatív feldolgozása.

Vesd bele magad!

"Jaj, valaki utaljon be egy rehabra, mert erre RÁFÜGGTEM!"
- jessica, goodreads.com

"Rohadtul imádtam!" - Laura Thalassa, goodreads.com

Szereted a fantáziadús, érzéki, tartalmas könyveket?
Vidd haza nyugodtan, tetszeni fog!

16 éves kortól ajánljuk!

Forrás: Libri.hu

 

Nem ebben a sorrendben olvastam tehát nem rögtön a Neon Gods után, de úgy gondoltam így lenne a helyes, ha már Hádész feljött.

Ez is szintén Hádész és Perszephoné történetét dolgozza fel modern verzióban.

Pozitív: Tetszett, hogy mindenkinek van képessége, csak Perszephonénak nincs, ezért az anyja óvni próbálja mindenki elől. Lánya, hogy ne keljen egész életében anyjának a virágoskertjében élnie kiharcolja, hogy védővarázslat alatt hadd éljen emberként az emberek között, mint diák, aki az újságírást tanulja.

Egy véletlennek köszönhetően betér arra a helyre, ahol az emberek fogadásokat kötnek. Nem is sejti, hogy magával Hádésszal köt alkut, aminek a tárgya, hogy az alvilágban éltetett teremtsen.

Egész végig azt hittem a kert lesz a fontos, és az, hogy végül Perszephonénak is képessége lesz, de még is a legfontosabb itt az volt, hogy magában Hádészban teremtett életet, a szerelmet.

Imádtam minden egyes sorát, azt ahogyan Perszephoné szép lassan beleszeret Hádészba és mellette megtalálja önmagát, és a képességét, sőt, azt az oldalát, amiről nem is gondolt, hogy van mert anyja annyira próbálja elnyomni amennyire csak lehet.

Itt is volt egy – két rész, ami nekem Hádész arcaként nem jött be, de végül még is úgy szerettem ezt a könyvet ahogy van.

Mint kiderült további két része lesz még, így izgatottan várom mikor olvashatom tovább.

Sajnos ért már csalódás, hogy a folytatások nem lettek jók, így bizakodom, hogy itt nem így lesz.

A borítója meseszép, a cselekmény leírás érthető, nem köntörfalaz, az együttléteknél is kerekedtek a szemeim, semmit sem hagyj ki az írónő nem beszél virágnyelven megad mindent amire vágyik a szemed és a lelked.

Szerintem:

Spicy 10 /10

Szerelem és ahogy összekerülnek csillagos ötös, nem volt vele semmi bajom, minden úgy van jól, ahogy van. Isteneknek képesége van, Hádész fogadásokat köt, hogy jobbá tegye a függők életét. Perszephoné pedig, noha tiltott is, megtalálja a kiskaput, hogy szerethesse Hádészt.

Többszöri olvasásra ajánlom, vigyázz, mert tényleg ráfüggsz!

2023. december 10., vasárnap

Neon Gods

 Katee Robert ~ Neon Gods - Alvilági szerelem

 20231208_151925.jpg

Fülszöveg:

Maxim Könyvkiadó Kft.  | 2022  | magyar nyelvű

Úgy volt, hogy ő csak a mítoszokban létezik. De attól a pillanattól fogva, hogy átkeltem a sztüx folyón, teljesen megigézett... az ultramodern Olümposz elitjének üdvöskéje, Perszephoné Dimitriou azt tervezi, hogy megszökik, és új életet kezd valahol máshol, távol az Olümposzt uraló istenek, a tizenhármak tisztességtelen politikájának világától. azért döntött így, mert anyja a tudtán kívül Zeusznak ígérte a kezét, aki a csillogó-villogó látszat mögött meghúzódó sötét világ veszélyes, teljhatalmú ura. Mivel nem marad más választása, Perszephoné a tiltott alsó városba menekül, ahol eladja a lelkét Hádésznak, akit korábban csak egy mitikus hősnek gondolt... a férfi pedig  bevezeti egy olyan világba, amelynek létezéséről fogalma sem volt. Hádész mindig is az árnyékos oldalon élte az életét, és továbbra sem áll szándékában kilépni a fényre. Ám amikor rátalál Perszephonéra, ráeszmél, hogy ezzel lehetősége nyílik az évek óta tervezett bosszú végrehajtására. ennél több ürügyre nincs is szüksége ahhoz, hogy segítsen a lánynak -- aminek persze megkéri az árát. igen ám, de minden egyes szenvedélyes éjszakával, amelyet együtt töltenek, egyre jobban a szívébe zárja Perszephonét, és úgy dönt, készen áll akár az egész Olümposszal szembe szállni csak azért, hogy ne kelljen elválnia tőle... Hádész és Perszephoné modern átdolgozása, amely édes, mint a bűn...

Forrás: Libri.hu

 

     Vegyes érzelmekkel vettem meg és ültem neki, hisz már annyi negatív kritikát kapott a Tiktokon, még is, úgy éreztem neki kell ülnöm. Az első neki rugaszkodásnál az első fejezetből, pár oldal ment. Valahogy nem kötött le. Lehet az idő nem volt alkalmas, vagy rossz passzban is voltam.

Majd minél több negatív kritikát olvastam, láttam annál jobban nőtt bennem a kíváncsiság mi a fene lehet ebben a könyvben ennyire nem szimpatikus.

Második alkalomnál már sokkal jobban lekötött. Nem az a fajtad Hádész és Perszephone sztori. A mi világunkban játszódik. Hádészé az alvilág és itt konkrétan nem a holtakra kell gondolni.

 Úgy tudnám elképzelni mintha egy Maffia vezér lenne vagy hasonló, míg az öreg Zeuszé a milliárdos, nagylábon élők birodalmának az ura.

Demeternek több lánya van és abból Perszephonét ígéri Zeusznak, aki mellől kihalt a (ha jól emlékszem a harmadik) Héra.

Itt már felcsillant a szemem, hogy az a halál nem véletlen volt. Perszephoné meg a bulin, ahol bejelentik, hogy köteles hozzámenni a vén öreghez hanyatt-homlok menekül, na meg persze kergetik is.

Ennek a véletlennek köszönheti, hogy összehozza a sors Hádésszal.

Szerintem:

Perszephoné kettős vonzódása nem jött be. Nem azért, jól belehet csomagolni azt, hogy vonzódik mindkét nemhez, de ez itt nem sikerült. Többször neki kellett rugaszkodnom annak a fejezetnek, mire az agyam ezt felfogta. Lehet én voltam fáradtabb, túl sok minden volt akkoriban, de akkor is.

Hádész: Nem igazán sikerült eltalálni. Az egyik fellét tudnám szeretni, de a másikat ezzel a gyenge Christian Grey szövegeléseivel.

Konkrétan sajnáltam, mert maga a karakterrel nem lett volna baj, de többször is úgy éreztem, hogy maga az írónő sem tudta eldönteni, mi legyen vele.

Passion: Erről is olvastam, hogy elég gyenge lett.

Akkor nem tudom, ki hogyan ült neki, de egy – két résznél igencsak kerekedtek a szemeim és már azért hagytam abba, mert annyira erotikus volt a jelenet, hogy be kellett nyomnom egy tábla csokit, vagy valami édeset, nem azért, mert nem volt jó.

Szóval az ágy jelenet, másnéven, cselekmény leírás hibátlan én 10 / 10 – et adnék, főleg, mert ez volt végre az első olyan könyv, ami ereszd el a hajam, és hadd szóljon.

     Ez után lendültem meg és kezdtem el falni a könyveket. Utána tudtam neki ülni újra akár a Tüskék és rózsáknak, vagy később a Római ajánlatnak.

Szóval, noha iszonyatosan nagy hátránnyal indult, még is ez a könyv hozta meg újra az olvasás utáni szerelmemet, amiért szintén hatalmas nagy pozitív pontot tudok adni.

Összegzés:

Mindenkinek ajánlom, aki kicsit is keresi ezt a fajta műfajt, vagy Hádész és Perszephoné történetét.

Ebbe nem kell senkinek semmilyen képesség. Itt a fegyver és inkább a hatalom van előtérbe nem az, melyik istennek milyen képessége van.

Egyszer elolvasni megéri, sőt. Fel is dobott utána, a végén úgy éreztem nem akarom, hogy itt legyen vége még ott akarok maradni, és tudni akarom mi lesz végül velük.

Szóval én ajánlom, a negatív kritikákkal meg nem szabad foglalkozni, hisz látjátok még is elolvastam és nem bántam meg.

2023. december 7., csütörtök

Köd és Harag udvara

 

Sarah J. Maas ~ Köd és harag udvara

Második könyv

 

Fülszöveg:

2017  | magyar nyelvű  | kartonált  |  750 oldal Könyvmolyképző Kiadó Kft.
Én nem vagyok jó. Semmi vagyok, és a lelkem, halhatatlan lelkem el van átkozva... Mintha a tüdőm is cserbenhagyott volna, de próbáltam levegőt venni, hogy ki tudjam mondani, hogy nem. Nem.
Miután Feyre kiszabadította szerelmét, Tamlint a gonosz tündérkirálynő karmai közül, már halhatatlanként, tündérmágiája birtokában tér vissza a Tavasz udvarába. De nem feledheti sem a szörnyűségeket, melyek révén megmentette Tamlin népét, sem az alkut, amit Rhysanddel, az Éjszaka udvarának rettegett főurával kötött.
Egyre jobban bevonódik Rhys ügyeibe és fellángoló érzelmei hálójába, ám háború közeleg: egy minden eddiginél hatalmasabb gonosz erő fenyeget azzal, hogy mindent elpusztít, amiért Feyre valaha küzdött.
Szembe kell néznie a múltjával, elfogadnia különleges adottságait és döntenie kell a sorsáról.
Oda kell adnia a szívét, hogy meggyógyítsa a kettéhasadt világot.
Sarah J. Maas New York Times bestseller szerző lélegzetelállító fantasy-sorozatának második kötete.

A szerelemért még a halált is kicselezte.
A világ megmentéséért maga lesz az élő fegyver.

Forrás: Libri

 

Éles volt egy kicsit a váltás. Míg Feyre az új testével és életével próbál zöld ágra vergődni, közben várja egy esküvő és ott az egyezség is, amit Hegyalján kötött.

Nem is kell sokat várnunk és pont a lagzin megjelenik Rhysand és magának követeli a mennyasszonyt. Tamlin persze nem örül a dolognak, de erre csak annyit tudok mondani, ha nem csak az együttlét érdekelte volna, eljuthatott volna ehhez is, talán  Feyre beavatta volna.

Számomra: Erősen érződött, hogy noha próbálja éreztetni, az írónő mennyire is dúl a szerelem és hol szeretkezett Tamlin szerelmével, valami Feyre lelkében még sem kerek.  Szépen, menet közben ki is derül, hogy teljesen azt érzi, hogy ő nem lesz más, mint egy tenyészkanca, ami számomra egész meredek volt, főleg az idilli részhez, ami várt a könyv elején.

Noha Rhys elviszi magához, és Feyre olyan nevekkel illeti, megértem jó a haragját, de akkor is, valahogy elfejtődik benne, hogy ő volt az egyetlen, aki végig segítette Amarantha próbáin.

Nem Tamlin, nem valami idegen, hanem Rhys.

Feyre ahogy szép lassan megtanul olvasni, alkalmazni a mentális pajzsát, úgy kezd meggyógyulni, megszabadulni a kínzó éjszakáktól és szép lassan kezd magára szedni.

Itt megismerhettük az igazi Rhysand alakját. Én magam is megszerettem, minden oldalával együtt végére. Megértettem mit miért tett, és azt is mi van közte és Feyre között. Ugyanis amit sokan kifelejtenek ez nem sima szerelem.

Lelki kötelék, lelki pár Rhys és Feyre és ez viszont egy olyan vonal, ami számomra is sokat dobott az egész amúgy is szerintem sokkal pörgősebb könyvön.

Itt voltam beteg, feküdtem napokig és Hangoskönyv Barbi oldalán hallgattam végig ezt a könyvet, még is annyira megtetszett, hogy végül megvettem. Még nem olvastam el, hisz végig hallgattam, minden esetre hamarosan újra neki fogok esni, ezúttal már olvasva.

Akit érdekelne egyébként a könyvsorozat de nincs ideje olvasni, meleg szívvel ajánlom Barbi Youtube csatornáját, akár útközben, ha sokat utazol simán kilehet hallgatni a könyveket.

Összegzés: 

Kihallgatva öt nap volt.

Élmény: számomra jobban élveztem ezt a könyvet mit az elsőt.

Alig bírtam abba hagyni, szinte vénásan hallgattam.

Szerelem: Végre volt, nem csak elsiklottunk felette. 

Negatívum: Rengetegszer fordul elő az, hogy csettintett a nyelvével. Mintha azt az űrt mással nem is tudta volna kitölteni az írónő. 

kodharag.jpg 

Megjegyzés: Aki most kezdene bele, én is beleszaladtam a vélemény írásnál a hibába.

Feyre így kell írni, de Feyru ként kell ejteni.

2023. december 6., szerda

Tüskék és Rózsák udvara

Tüskék és Rózsák udvara

Első könyv

 Fülszöveg:

2016  | magyar nyelvű  | puhatáblás  |  511 oldal

Könyvmolyképző Kiadó Kft. 

"Azonnali New York Times bestseller!

Amikor a tizenkilenc éves Feyre az erdőben vadászva megöl egy farkast, nyomban egy másik szörnyeteg bukkan fel, hogy jóvátételt követeljen tőle. Magával hurcolja a lányt egy baljós és mágikus vidékre, amit ő csak a legendákból ismer. Feyre hamar rájön, hogy fogvatartója valójában nem állat, hanem Tamlin, egyike azoknak a halálos és halhatatlan tündéreknek, akik egykor a világ felett uralkodtak.
Tamlin birtokán Feyre jéghideg gyűlölete forró szenvedéllyé alakul át, és ez az érzés felperzsel minden hazugságot és figyelmeztetést, amit korábban a tündérek veszedelmes világáról hallott. Azonban a birodalom felett egyre nő egy ősi, gonosz árnyék és a lánynak kell megtalálnia a módját, hogy feltartóztassa vagy örök pusztulásra ítélje Tamlint és világát.

Kristen Cashore és George R. R. Martin rajongók imádni fogják.
Szexi, akciódús új sorozat lehetetlen letenni.." 


Forrás: Libri.hu

Pár dolog, amit már bizonyára tudsz a Tüskék és Rózsákról udvaráról.

Lehetséges Spoiler következik, szóval, ha még nem olvastad katt tovább!

orange-3684138_1280.jpg

– Szépség és Szörnyeteg történetét gyönyörűen hozza.

– A főszereplő nem él a lehetőségeivel, az elején minden áron szabadulni akar, pedig olyan helyen van, ahol azt sem tudja hol van.

Megjegyzés: Én biztosan elindultam volna körbe nézni.

– Nagyon sokáig nem történik semmi konkrétum, a lány szabadulni akar, a szörny fogva tartja. Konkrétan már várom, mikor történik valami, mert lassan elunom magam.

– Tamlin az elejétől kezdve azt ordította magáról, hogy egy igazán nagy … lesz. 

– Azonnal felismertem Rhys –t még akkor is, hogy nem hangzott el ki ő. Imádtam. ^^
Kiemelem fogalmam nem volt ki az a Rhysand és miért omlanak utána a csajok, de szép lassan megismertem. Igaz, itt csak kicsi falatot kaptam belőle. 

 

Amit viszont lehet nem tudsz:

Jelenetek a Belle et la Beta avagy a franciai Szépség és Szörnyetegből. Ezt viszont nagyon durván hozza az írónő, olyan szinten, hogy nekem, aki nem egyszer látta a filmet azonnal tudtam miből van. Lásd, három hajó telepakolt rakománnyal eltűnik.

Jelenet az Avalon ködbe vész című könyvből szintúgy.
–––– > Mikor Tamlin elindul, hogy elejtse a nagy fehér szarvast, hogy aztán a kiválasztott szűzzel együtt háljon az annyira, de nagyon ordította a (én csak filmben láttam, de akkor is) azt a részt, hogy nagyon.

– Nekem akkora piros zászló volt Tamlin beszólása, hogy Rhys beképzeltsége ehhez képest kispiskóta… –. –

(de veled gyengéd lettem volna, és minden egyes
mozdulatnál az én nevem kiabáltad volna…)

Na gyerekek ez nekem nagyon betette, de tényleg. 

Főleg azért, mert mikor végre már összekerülnek az ágyba, Tamlinnak nem mozdulata volt, hanem döfései.

Mi van??? o.o


Az első együttlét konkrétan egy nagy 0... nem azt mondom, olyan legyen mint bármelyik erotikus regény, de azért simán össze lehetett volna ugrasztani őket. Szerintem. 

Tetszett ahogy Freyu karaktere szépen lassan fejlődik. Bár néha voltak olyan megmozdulásai, hogy fogtam a fejem…

 

Példa mikor Rhys megmenti a Tüzek éjszakáján. Én konkrétan már akkor is vele mentem volna puszta kíváncsiságból, hogy többet lássak az ünnepből.


A könyvben iszonyatosan nagy hiba:

Csettintett a nyelvével, a Köd és haragban egyszer csak azon vettem észre magam, hogy már
számolom, hányszor vettem észre.

(Ez főleg betegségem alatt a hangoskönyvben nagyon irritáló volt.)

A könyv vége és a Köd és harag udvarának eleje. Számomra hatalmas kérdő jel.

Köd és Haragban már lagzi készül, a Tüskékben még nem volt konkrét lánykérés.

Én meg ülök és nézem, hogy oké, jó van ugorjuk át a részt, de újjá születve, új testben biztos nem az lett volna az első gondolatom, hogyan házasodjak meg. Bármennyire is szeretem az illetőt.
Örültem volna, ha magamat helyre tudom tenni, nem, hogy azzal foglalkozzak milyen ruha
vár rám.

Amaranta próbái:

* Elsőt megértem oké, legyőzte a nagy szörnyet.

* Harmadikat megértem: Végeznie kell három tündérrel. Megmeri – e tenni vagy nem.

 

* De a másodikba hol volt a próba? De tényleg? o.o

Az volt, hogy Rhys minden éjjel leitatta a lányt és táncoltatta?

ŐŐŐŐ…. oké.

Számomra Tamlin hozzá állása egy nagy pofon volt, az utolsó próba előtt, nem, hogy az érdekelte volna mi van a párjával, hanem na gyere akkor áldozzunk egymásnak még egyszer itt azonnal de rögtön. Ez mi? 

Tamlint semmi más nem érdekli, csak az együttlét? 

Hatalmas nagy hátrány, hogy Freyu csak íjászkodni tud. Én, ha az erdőben vadászok oké,
hogy ahhoz értek a legjobban, de egy kés dobálást megtanultam volna. Vagy bármi mással bánni, ami egy erdőben léthez az íjjon kívül még jól jön. Itt amúgy esküszöm éhezők és viadala érzetem volt.


Hogyan tudtam haladni a könyvvel?

Nehezen, alig vártam, hogy történjen valami, főleg mikor már Tamlinhoz értünk. a végét Hangoskönyv Barbi oldalának hála a yotubon fejeztem be. 

Romantika? 

Nem akarok mindig példálózni, de Rhysban több romantika szorult már ekkor mint Tamlin egész lényében.

Mondom ezt tényleg úgy, hogy egyik oldalt sem erősítem. 

Cselekmény leírás:

0... Az értékelések alapján is rájöttem, az írónőnek nem az erőssége ez a vonal. 

Mennyi idő volt míg kiolvastam? 

Bevallom két gyerekes anyaként sokszor nem tudtam a könyvhöz jutni, és voltak olyan részek amik nagy stoppot is nyomtak és kellet pár nap míg újra neki lendültem, szóval mindennel együtt két hónap.

Ajánlanám-e másoknak?

Igen, Rhysand karaktere miatt mindenképpen neki kell ülni! 

Mindent összegezve, és elvonatkoztatva Tamlintól, egy hatalmas igen ennek a világnak. 

🌹🌹🌹

Sarah J. Maas ~ Tüskék és Rózsák 

Első könyv

20231206_153312.jpg

Nagyon köszönöm az eddigi megtekintéseket, egy hiba miatt, újra kellett posztolnom a régit meg törölnöm. Még teljesen új nekem ez a blog, elnézést, ha bénázok. 

kepernyokep_2023-12-21_170822.png

 

Üdvözöllek nálam

  screenshot_20231206_153941_genie_anime_ai.jpg

Sziasztok! 🐺🐺🐺

Az elolvasott könyvekről írt véleményezését olvashatod itt. 

Remélem segítek azoknak akik nem merték beszerezni lehet pont azt a  könyvet amit már megtalálhatsz itt.

Ahogy időm engedi úgy töltögetem majd fel a kiolvasott könyvek listáját.

Kellemes időtöltést kívánok! 🐺🐺

2023. december 5., kedd

Könyvespolc

 Ismerőseim jelezték, hogy a bal oldalon lévő HTML kód alapú bejegyzések gyakran eltűnnek, mivel nem szeretném így készítettem neki egy ilyet.

_9af8e1e2-181a-4d9d-8d9d-eb6c1910d335.jpg

2023

Sarah J. Maas ~ Tüskék és Rózsák udvara

Sarah J. Maas ~ Köd és Harag udvara

Katee Robert ~ Neon Gods - Alvilági szerelem

Scarlett St. Clair ~ A Sötétség érintése

Kővágó Sára ~ Római ajánlat

Sarah J. Maas ~ Szárnyak és Pusztulás udvara

 

2024

Sarah J. Maas ~ Fagy és Csillagfény udvara

Sarah j. Maas  ~ Ezüst lángok udvara

Erin Sterling ~ Ex Hex

Genevieve Gornichec ~ A boszorkány szíve

Frank Miller & Thomas Wheeler ~ Cursed - Átkozott / Félbehagytam! /

Raven Kennedy ~ Gild (Az aranyozott fogoly 1. )

Lizzie Fry ~ Boszorkánykör / Félbehagytam! /---

Rebecca Yarros ~ Fourth Wing, Negyedik Szárny

Erin Sterling ~ Átkozott Csókok

Elisabeth Haich ~ Beavatás / Félbehagytam! /

Candace Camp ~ Váratlan szerelem

A new season is coming ~ 2024 Szeptember 03.

Sarah J. Maas ~ Föld és vér háza 1. könyv

Most olvasomGáspár Virginia Olimpia - A dühös tűz fellángolása