2024. június 16., vasárnap

Nyári szünet

 nyar2024.png

/ A kép Bing mesterséges intelligenciájával készült! /

Drága olvasóim!

 

Mivel 2024.06.21. péntek napján már csak bizonyítvány osztás lesz az iskolában, én így, szerdán fogok utoljára a könyvtárban megjelenni. Aztán, itt a nyár.

Nem tudom még mit tartogat a számomra, lesz–e időm olvasni. Biztos vagyok benne sokan el is utaznak nyaralni és nem lesz idejük ide látogatni, hogy a könyv véleményezéseimet elolvassák.

Így, erre a szezonra itt, elbúcsúzom.


Nagyon hálás vagyok, minden ide látogatónak ki végig kísérte a könyvmolyos blogomat.

Találkozzunk, ismét 2024.09.02.-án akkor már, ha minden jól megy, Nessina társaságában, ki egy Asus kisebb utazói laptop lesz.

 

Köszönöm, ha eddig követtetek, olvastatok.

 

Farkasos lány

Beavatás

Számtalan ismeret és tudás tárul fel előtted – e világsikerű könyv olvasása maga A Beavatás.

Ez a számos nyelvre lefordított és világszerte több utánnyomást megélt nagysikerű regény kapcsolatot teremt a nemzetközileg elismert tanító, Elisabeth Haich huszadik századi európai élete és reinkarnációs emlékei között, amelyek az ősi Egyiptomból származnak, ahol papnőként a nagy beavatás előkészítéseként misztikus tanításokban részesült. A modern kori keretbe ágyazott ősi események azokat az élettapasztalatokat írják le, amelyek a főhőst a spirituális útra vezették. Az ősi Egyiptomban egy fiatal nő épp a beavatásra készül tanítója, a nagy főpap, Ptahhotep segítségével, aki lépésről lépésre, a lány fejlődéséhez igazodva vezeti be az élet egyetemes igazságaiba. Számtalan ismeret és tudás mellett feltárulnak előttünk a karma és a reinkarnáció törvényszerűségei, a mindennapok személyes választásai és a spirituális fejlődés összefüggésének rejtelmei. Elisabeth Haich olyan rejtett igazságokat oszt meg olvasóival, amelyek lehetővé teszik, hogy a megértés olyan fokára jussunk el, amely a megvilágosodáshoz szükséges. Ez a mű egy időtlen klasszikus, amelynek modern nyelvezete spirituális keresők nemzedékeinek jelentett eddig is inspirációt világszerte. Akár úgy olvassuk, mint egy misztikus igazságokat feltáró önéletrajzi regényt, akár úgy, mint Elisabeth Haich megvilágosodáshoz vezető kivételes útjának leírását, mély hatással lesz ránk. Olvasása egyet jelent magával a beavatással.

Info: https://edesviz.hu/konyvek/ezoteria/elisabeth-haich-beavatas/

 

Beavatás

Írta: Elisabeth Haich

 20240616_110431.jpg

A véleményezésem, mivel a könyvben előszeretettel volt, én is egy ehhez hasonló idézettel kezdem:

 

"Én rajtam jutsz a kínnal telt hazába,

én rajtam át oda, hol nincs vigasság,

rajtam a kárhozott nép városába.

 

Nagy Alkotóm vezette az igazság;

Isten Hatalma emelt égi kénnyel,

az ős Szeretet és a fő Okosság.

 

Én nem vagyok egykoru semmi lénnyel,

csupán örökkel; s én örökkön állok.

Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel!"

 

(Pokol, III. 1-9.)

http://enciklopedia.fazekas.hu/memo/Dante_Alighieri.htm

 

Elkezdtem: 2024.06.07.

 

Ezt a könyvet leginkább ehhez tudnám hasonlítani. Ha könnyed kikapcsolódásra vágysz, ez nem az a könyv. Ha nem vagy tudatában mi az a reinkarnáció, újjászületés, előzőbéli élet, szintúgy nem a te könyved, mert mindezt akkor fogod igazán felfogni és megérteni. 

A könyv első kétszáz oldalát, afféle első próbatételnek fognám fel, képes vagy–e végig olvasni és eljutni az Egyiptomi emlékekig.

Bevallom nőiesen nem, volt amit túllapoztam, mert az elkényeztetett, és csak maga körül forgó Erzsébet élete nem kötött le. Hála a könyv elejének, mely Tartalommal indul, hamar megtudtam keresni, a lényeget.

Ám mielőtt elkezdhettem volna, menet közben kutató munkát is kellett végeznem, mert csak sejteni mertem mikorra röpített is vissza engem a könyv, és Erzsébet, melyik korban is élehetett.

Szóval kutató munka, ha már elvégeztem:

Haich Erzsébet (Budapest, 1897. március 20. – Zürich, 1994. július 31.) magyar származású festőművész, szobrász, jógaoktató, író és spirituális tanító. 97 évesen hunyt el.

Haich Erzsébet egyik legfontosabb könyve, a Beavatás amelyet számos nyelvre lefordítottak, világszerte nagy sikert ért el. A regényben útmutatást kapunk a hermetika, a jóga és általában véve a „tradíció” alapértékeiről. Megismerhetjük Haich Erzsébet 20. századi életét, Magyarország pezsgő szellemi életét a 30-as években, a II. világháború szörnyűségeit, és korábbi reinkarnációs emlékeit, amelyek az ősi Egyiptomból származnak, ahol a fáraó lányaként a legmagasabb szellemi beavatásban részesült. A regény alapmű minden spirituális útkeresőnek. Külön érdekesség, hogy a könyvben leírt egyiptomi beavatás hasonlít Kodolányi János Az égő csipkebokorban leírt egyiptomi beavatáshoz, amelyben Mózes részesült. A könyvet szinte egy időben írták, így nem is tudhattak egymásról.

 info: wikipedia

Megjegyzés:

Szóval gyors számolás 13 éves volt 1910-ben.

1917- ben pedig húsz.

Azért én spec a könyv elején írtam volna egy dátumot, vagy korszakot, főleg, ha ennyire fontos üzenetet akarok átadni.

Ez a könyv eddig nem Beavatás, Kiborítás címen tudnám eltenni a félbehagyott könyvek közé, de adok neki esélyt.

Pár nappal később...

Volt olyan rész amire azt mondanám, na ez durván nem, de volt olyan is, ami igaz és egyet értek. Tudom, kissé ködösen fogalmazok, de nem akarok spoilerezni.

Miután nagy nehezen végre elérkeztem a könyv cím adó fejezetéhez, pár gondolat.

 

Végtelenül idegesít, hogy az elbeszélés időnként más vallásokat is bevon, főleg istenit.

Elhiszem, hogy Haich új köntösbe akarta tenni ezt a könyvet, az emlékeit, de főleg a vallási részeket átugrottam. 

Most tartok ott, hogy azt hiszem megfogadom a barátnőm tanácsát.

Így tisztelettel ezzel zárnám:

A könyvek olykor sokszor rosszkor találnak minket meg, az időzítés, vagy egyszerűen, mi választottunk rosszul. Itt, most elbúcsúzom tőle, nem akarom tovább olvasni, besokalltam tőle, és elegem is lett. Talán, egyszer, majd folytatom ott, ahol abba hagytam.

 

Egy idézetet itt hagynék, ami mellé azért finoman annyit tennék, mind ez úgy hangzott el, hogy ott volt a hőn áhított fiú gyermeke az írónőnek. Nekem vágyam lenne, látni, hogy felnő a gyerekem, boldog és megtalálta a helyét az adott korban, egyszerű munkásként vagy sikeres emberként. Egy anyának, aki igazán szereti gyermekét, azt hiszem öröm is valahol, hogy van egy gyermek, aki kiteszi mindennapjait.

Sajnálom, hogy ennyire így érezte akkor magát az Haich, ennyire mélyre vitték a dolgok, hogy ezt érezte. Azt pedig végképp sajnálom, hogy az írónő Dédnagyanyám is lehetett volna, még sem ismerhettem meg sohasem, lett volna pár kérdésem ami most már, talán majd egyszer, felfedi magát nekem egy másik életben. 

 

Nem félek, saját életemből annyira kiábrándultam, hogy nincsenek már személyes vágyaim

 

Félbehagytam: 2024.06.16.

2024. június 7., péntek

Átkozott Csókok

 20240606_075204.jpg

Írta: Erin Sterling 

 

 

Ex Hex után vegyes érzelmekkel, de Miák úr miatt egyre jobban úgy éreztem ezt is be kell szereznem. 

 

Elkezdtem: 2024.05.29. Szerda

 

Nagyon tetszik az élfestése, a fejezeteknél található cuki cica.

 

Gwyn, nos nem tetszik sem stílusa, a hozzáállása sem. Miák úr ismét nagyot dob az egészen, ahogy csóri Wells is, aki kiakar bújni az apuci édes első fia szerepből.

Nagyon érződik, egyszerűen csak szimpatizálni tudok vele, egyik jelzőt sem érdemli meg amit megkapott az írónőtől. Eddig nekem egy elvonult valaki, aki egyszerűen ki akar törni a megszokottból.

Jó lehet a már meglévő boszorkány boltnak amivel szemben kibérel egy boltot kicsit oda akar pörkölni, de egy egészséges rivalizálás sosem ártott még senkinek.

* Vivi és Rhys itt már csak pozitív szerelmes párt alkotnak amiért iszonyat nagy piros pont jár az írónak. Rhys saját maga kis hozzá állása, viccelődős beszólásai, néha vissza repítenek gondolatban, hogy tényleg ilyen volt? Akkor mi volt a gond?

Szóval a könyv egyetlen hátráltatója maga Gwyn hatalmas negatívuma, amit nem tudom hogyan fog megváltozni, de én kezdem unni őt.

received_708679357974147.jpeg

Június 6. 

Befejeztem, az írónőtől megszokva mindent a végére hagyott egy kis aprósággal, ami harmadik könyvvért kiállt. Továbbra ott van a harmadik fivér Bowen is, aki sejtelmessége miatt duplán úgy érzem, itt még lesz valami.

Gwyn a végére csak megérkezett, ennek azért örülök, hogy iránta nem rossz szájízzel teszem el gondolatban a könyvet.

Mint látjátok, gyorsan a végére értem, a könyv olvastatta magát, faltam az oldalakat, Miák úr, őt nem lehet nem szeretni, na és Wells, őt imádtam a legjobban. 

Pár apróság amit molyon nem láttam azért én ezt ideemelném, de ezek az én megfigyeléseim.

Én nem tudtam ki az a Rhiannon? Utána néztem, elég sokat emlegette mind  a két könyvben az írónő, egy oldalba azért egy magyarázat nem ártott volna, mire gondolt az írónő mert van még. Amúgy Wales legendáiban szereplő Istennő. 

A kastély úgy nézett ki mint Tim Burton-film díszlete?

Sajnos, nem igazán vagyok rajongója, így nehéz volt beleképzelnem magam, jobb lett volna nem hasonlítani, hanem leírni. 

Ki az a Stevie Nicks?   

Ezt is megkellett néznem, hogy jobban bele tudjam magam képzelni, egy Énekesnő.